Pero ako darček pre každého

Možno si poviete, že pero nie je dostatočne hodnotný dar. Že sa Vám v domácnosti povaľujú perá od výmyslu sveta a neviete si predstaviť, že by ste ich niekomu darovali. Avšak nie je pero ako pero! Pero totiž môže byť skutočne hodnotným darom, zberateľským kúskom, či dokonca dedičstvom, ktoré si bude rodina odovzdávať z generácie na generáciu. Treba ho však vedieť dobre vybrať.

Calligraphy

Pri výnimočných príležitostiach pre výnimočných ľudí

Na špeciálne príležitosti, ako sú rôzne okrúhle výročia, ukončenie vysokoškolského štúdia, či dosiahnutie mimoriadneho pracovného úspechu, existuje špeciálna kategória pier. A to sú luxusné perá. Práve tie si mnohé rodiny uchovávajú po generácie a stávajú sa ich cenným majetkom. Nejedná sa však o bežné perá, ale o svetoznáme a kvalitné značky. Takými sú napríklad perá Parker, či perá značky Waterman, ale aj mnoho iných. Tieto perá sú na trhu už viac ako storočie a majú skutočnú hodnotu. Nájdu sa medzi nimi i kúsky vykladané drahými kameňmi, vyrobené z drahých kovov, či vyrábané v unikátnych dizajnoch. Ak darujete pero Parker alebo Waterman, darujete klenot medzi perami.

Pre mladšiu generáciu

Pre deti môže byť pero nielen písacou potrebou, ale i investíciou do vzdelania. Zvlášť vtedy, ak sa rozhodnete kúpiť mu Croco pero. Croco pero je totiž interaktívne pero, vďaka ktorému sa dieťa ľahšie zoznámi s cudzími jazykmi. Snímajú sa ním kódy z textov a pero tieto kódy nahlas „prečíta“ v cudzom jazyku. Dieťa sa tak učí cudzie jazyky hravou formou.

Pre tínedžerov môže byť pekným darčekom kvalitné pero Pilot alebo pero Tornado. Nezáleží na tom, či to má byť guličkové pero, plniace pero alebo atramentové pero. Perá týchto značiek sa ponúkajú v rôznych vyhotoveniach, farebných prevedenia a šírkach stopy. Práve vďaka neustálym inováciám a novým nápadom sú veľmi obľúbené u mladých ľudí.

Pero ako spomienka…

Aj bežné sviatky a oslavy sú príležitosťou na darček. V takom prípade nemusíte siahať hlboko do peňaženky. Stačí, ak vyberiete pekný spomienkový predmet. Hodí sa napríklad pero s menom. Ak vyberiete o čosi kvalitnejší kúsok, bude mať z neho obdarovaný radosť dlhú dobu. A môžete si byť istí, že tieto perá sa nebudú len tak kdesi povaľovať. Ich noví majitelia si takýto pekný, hodnotný a užitočný dar iste radi uschovajú.

 

FOTO: Scisetti Alfio + Minerva Studio / Dollar Photo Club